کانون کفا

» معرفی موتورسیکلت Nera E-Bike: جادوی چاپ سه‌بعدی


موتورسیکلت Nera E-Bike با طراحی خشن، تایرهای بدون باد و تجهیزات الکترونیکی خود، انگار از سال ۲۰۳۰ به زمان حال آمده است. گویا طراحان این موتورسیکلت از فیلم‌هایی همچون بلیدرانر (Blade Runner 2049) پا به دنیای واقعی گذاشته‌اند و مسیر طبیعی پیشرفت فنّاوری‌ را با فنّاوری‌های پیشرفته خود تغییر داده‌ و زمینه اختراعاتی حیرت‌انگیز را مهیا کرده‌اند.


بعضی از فنّاوری‌هایی که بر روی پرده سینما به نمایش درمی‌آیند بسیار دل‌فریب اند. موتورسیکلت چاپ سه‌بعدی بیگ رپ (BigRep) هم یکی از آن‌ها است.
این موتورسیکلت فاصله ما تا دستیابی به فناوری چاپ سه‌بعدی قطعات بزرگ برای استفاده در صنعت تولید وسایل نقلیه را نشان می‌دهد.

موتورسیکلت الکتریکی Nera

Nera E-Bike موتورسیکلت تمام الکتریکی است که برای ساخت آینده‌ای قابل‌قبول، عالی به نظر می‌رسد. این‌ شرکت که پیشرو در صنعت چاپ سه‌بعدی در مقیاس بزرگ است؛ نمونه اولیه این موتورسیکلت را به‌عنوان مدلی باقابلیت استفاده ساخته است.


Nera E-Bike به ما نشان می‌دهد که فنّاوری چاپ سه‌بعدی در حال حاضر تا کجا پیشرفت کرده و شرکت بیگ رپ در نظر دارد آن را به چه سمتی ببرد.
پروژه Nera توسط گروه نوآوری در خانه (in house innovation division) شرکت بیگ رپ با هدایت Marco mattia cristofori و Maximilian sedlek به سرانجام رسیده است.

قدرت چاپ سه‌بعدی

Nera E-Bike در زیر ظاهر شیک خود، دارای خصوصیاتی پنهانی است. این موتورسیکلت دارای نوآوری‌هایی نظیر لاستیک‌های بدون هوا تجهیزات الکترونیکی پنهان در بدنه و فرمان بدون دوشاخ است. Nera همچنین دارای رینگ‌های سبک‌وزن و  بخش عقبی انعطاف‌پذیر به‌جای کمک‌فنر است.


نکته تعجب‌برانگیز درمورد آن، این است که تنها بخشی که به‌صورت سه‌بعدی چاپ‌نشده تجهیزات الکترونیکی آن است که به‌سختی در بدنه سفارشی آن، جا شده.


Daniel Büning یکی از مؤسسان و مدیر آزمایشگاهی است که خصوصیات Nera را مشخص کرده. لاستیک‌های بدون باد، قابلیت‌های حرکتی و حسگرهای داخلی همه توسط NOWlab طراحی و توسعه داده‌شده است.


این مدیر برجسته می‌گوید:

این موتورسیکلت و دیگر نمونه‌های اولیه ما محدودیت‌های مهندسی ساخت و تولید را به جلو می‌رانند و فنّاوری‌هایی که ما می‌شناسیم را تغییر می‌دهند.

شرکت‌های خودروسازی زیادی در جهان به دنبال استفاده از فناوری تولید قطعات به روش چاپ سه‌بعدی به‌عنوان یکی از گزینه‌های تولید انبوه  هستند.
در آینده صنعت تولید خودرو با فنّاوری چاپ سه‌بعدی به راه خود ادامه می‌دهد. کسی چه می‌داند شاید در آینده بتوان موتورسیکلت‌ها را به‌صورت سفارشی در خانه تولید کرد.


نظر شما چیست؟

[دانلود ویدئو]

منبع: IE

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.