کانون کفا

» رخت و لباس جدید ABT برای آئودی Q5


با نگاهی به زیر بندی این آئودی Q5 شما یک سیستم اگزوز افترمارکتی با خروجی‌های قابل دید را مشاهده خواهید کرد.


خودروی موردبحث حاصل تیونینگ ABT اسپورت لاین بوده و جدیدترین پروژه‌ی انجام شده روی شاسی‌بلند لوکس و جمع‌وجور آئودی می‌باشد. علاوه بر تغییرات یاد شده شاهد پکیج‌های پهن نصب شده روی بدنه و همچنین بال عقب سفارشی می‌باشیم.


فنرهای جدید سیستم تعلیق باعث می‌شوند ارتفاع خودرو بین ۳۵ تا ۶۰ میلی‌متر کاهش یابد. به تمامی این اصلاحات باید رینگ‌های بزرگ ۲۰ و ۲۱ اینچی را اضافه کرد.


این تیونر آلمانی در کابین نیز از پوشش فیبر کربنی برای اهرم تعویض دنده و همچنین دکمه استارت با برند ABT استفاده کرده است.


اما تیونر موردبحث تنها به تغییرات ظاهری اکتفا نکرده و دستی هم بر سر و روی پیشرانه کشیده است. پیشرانه‌ی بنزینی ۲ لیتری TFSI که در حالت استاندارد قدرت ۲۵۲ اسبی و گشتاور ۳۷۰ نیوتون متری دارد با تغییرات صورت گرفته قدرت ۳۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۴۲۰ نیوتون متری تولید می‌کند. نسخه‌های دیزلی ۲ و ۳ لیتری هم قدرت بیشتری دارد. پیشرانه کوچک‌تر با استفاده از واحد کنترل پیشرانه‌ی جدید خروجی ۲۱۵ اسبی و گشتاور ۴۴۰ نیوتون متری داشته درحالی‌که قدرت و گشتاور پیشرانه بزرگ‌تر به ترتیب به ۳۳۰ اسب و ۶۷۰ نیوتون متر رسیده است.


اما پرچم‌دار این خانواده یعنی SQ5 نیز قبلاً وارد گاراژ ABT شده و قدرت و گشتاور آن ۷۱ اسب بخار و ۵۰ نیوتون متر افزایش یافته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.