کانون کفا

» شتاب‌گیری بوگاتی شیرون همچون تیک آف جنگنده!


حداکثر سرعتی که بوگاتی می‌تواند به آن دست یابد بحث‌های فراوانی را ایجاد کرده است. برخی افراد می‌گویند شاید این خودرو به اندازه‌ی کونیگ زگ آگرا RS سریع نباشد و از طرف دیگر برخی هم باور دارند بوگاتی حداقل الآن علاقه‌ای به اثبات این قضیه ندارد.


هایپرکار سوئدی‌ها توانسته به سرعت ۴۵۷٫۵ کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو همچنین رکورد صفر-۴۰۰-صفرکیلومتر در ساعت شیرون را ۵ ثانیه ارتقا داده بنابراین قطعاً شایستگی کسب رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی دنیا را دارد.


استفان وینکلمن مدیرعامل بوگاتی گفته نمی‌داند شیرون چقدر سریع است و البته تست سرعت این خودرو اولویت شرکت نیست. او قبلاً اذعان کرده بود شیرون نمی‌تواند به سرعت ۴۸۳ کیلومتر در ساعت برسد چراکه هنوز لاستیک‌های مناسب برای این سرعت ساخته نشده است. پس از آن بود که وینکلمن در بیانیه‌ی خود به عدم علاقه به تست حداکثر سرعت شیرون اشاره کرده بود.


البته حتی با وجود محدودکننده‌ی سرعت روی شیرون، این هایپرکار می‌تواند سرعت ۴۲۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند؛ و اگر می‌خواهید بدانید این شتاب‌گیری چگونه است قطعاً تماشای این ویدئوی غیررسمی را از دست ندهید.


این تست سرعت در زمین جانی بومر فلوریدا انجام شده و شیرون برای رسیدن به حداکثر سرعت خود به ۴٫۳ کیلومتر مسافت نیاز داشته است.


به لطف پیشرانه‌ی ۱۶ سیلندر کواد توربوی بزرگ، صدای این هایپرکار شبیه تیک آف جت‌های جنگنده در شتاب‌گیری سنگین است. شاید بخواهید در هنگام تماشای شتاب‌گیری شیرون کمی صدای بلندگو را بیشتر کنید!

[دانلود ویدئو]

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.