کانون کفا

» معرفی سئات لئون با پیشرانه‌ی گازسوز جدید


سئات لئون TGI هم‌اکنون با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱٫۴ لیتری توربوی بنزینی در دسترس است اما این خودروساز از پیشرانه‌ی جدیدی رونمایی کرده که با گاز طبیعی فشرده شده CNG کار می‌کند.


این خودرو که لئون TGI Evo نام گرفته از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری توربویی استفاده می‌کند که دارای تزریق مستقیم بوده و اساس آن پیشرانه‌ی بنزینی TSI با همین حجم است.


سئات می‌گوید این پیشرانه از سیکل میلر استفاده کرده و دارای نسل جدید سیستم توربو با هندسه متغیر است. قلب آهنین یاد شده همچنین از سیستم استارت/استاپ سود می‌برد. در دل این پیشرانه پیستون‌هایی بکار رفته که دارای پوشش کروم-نیکل می‌باشند. همچنین سوپاپ‌های تقویت شده نیز بکار رفته‌اند که گردش گاز را بهبود می‌بخشند.

تمامی این موارد باعث می‌شوند پیشرانه‌ی جدید لئون استانداردهای استفاده از گاز طبیعی فشرده شده را پاس کند. خروجی این پیشرانه ۱۳۰ اسب بخار و گشتاور آن نیز ۲۰۰ نیوتون متر می‌باشد و با یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته دوکلاچه همکاری می‌کند.


سئات لئون TGI Evo جدید سه مخزن گاز طبیعی فشرده شده با گنجایش بیشتر نسبت به قبل را داراست. این خودرو با استفاده از سوخت گاز محدوده حرکتی ۵۰۰ کیلومتری دارد که با استفاده از بنزین ۱۵۰ کیلومتر دیگر نیز به این برد افزوده می‌شود.


سئات اشاره‌ای به قیمت، تجهیزات و بازارهای هدف لئون TGI Evo نداشته است اما اعلام کرده این خودرو با تریم های FR، Xellence و استایل عرضه خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.