کانون کفا

» تست موفق تاکسی پرنده و خودران آئودی


آئودی هنوز کارهای مربوط به توسعه‌ی کانسپت تاکسی پرنده‌ی Pop.Up Next را به پایان نرسانده است. در واقع این خودروساز آلمانی فعلاً تست موفقیت‌آمیزی از سیستم مدولار آن را داشته که از کوادکوپتر برای حمل خودروی الکتریکی دونفره‌ی کوچک در هوا استفاده کرده است. این کوادکوپتر در روی زمین یک خودروی خودران است که سرنشین‌ها را به مقصد خود می‌رساند. البته موضوعی که وجود دارد این است که این تست با استفاده از یک خودروی ماکت با مقیاس ۱ به ۴ انجام شده بنابراین خیلی واقعی نبوده است.


آئودی با همکاری کمپانی‌های ایرباس و ایتال دیزاین روی این پروژه کار می‌کند. این تست جدید در هفته‌ی پهپادهای آمستردام هلند انجام شده و واقعاً هم چشمگیر بوده است. تا به اینجا ما فقط کانسپت هایی از چندین بخش مختلف این خودروی پرنده را دیده‌ایم. مدول پرنده‌ی این تاکسی اساساً یک کوادکوپتر با تدارکات خاص خود است که مدول زمینی را که همان خودرو است حمل می‌کند. این مدول خودرو را روی زمین قرار داده و آن را آزاد می‌کند. این خودروی الکتریکی کوچک پس از آزاد شدن می‌تواند به‌صورت خودران به مقصد هدایت شود.


واضح است که کارهای زیادی در پیش بوده و پروژه‌ی موردبحث تنها ساخت یک خودروی الکتریکی که با کوادکوپتر حمل می‌شود نیست. کنترل‌های اتوپایلوت در هواپیما کامل شده‌اند اما سیستم‌های ارتباطی هنوز در حال پیشرفت هستند. به این موارد باید پیچیدگی دو مدول عملیاتی در محیطی سه محوری را اضافه کرد که واقعاً پروژه‌ی پیچیده‌تری را به وجود می‌آورد.


اما با این وجود به نظر می‌رسد آئودی از آینده‌ی روشن تاکسی‌های پرنده و خودران مطمئن است. آئودی قبلاً گفته بود که چنین سیستمی در عرض ۱۰ سال می‌تواند عملیاتی شود اما این بار تخمینی درباره‌ی تولید آن زده نشده است. انتظار می‌رود زمان عرضه‌ی مدل‌های تولیدی به چگونگی عملکرد پروتوتایپ های سایز واقعی بستگی داشته باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.