کانون کفا

» بهترین ویژگی‌های کابین پورشه 911 جدید


فعالان دنیای خودرو به شوخی می‌گویند طراحان پورشه ۹۱۱ آسان‌ترین کار را دارند زیرا نسل‌های جدید این خودرو از نظر طراحی تفاوت‌های زیادی نداشته و مشابه یکدیگر هستند.


واضح است که پورشه علاقه‌ی زیادی به حفظ ریشه‌های نمادین ۹۱۱ داشته و شکل آن در طول این سال‌ها تغییر چندانی نداشته است. البته مشتریان نیز از این روش استقبال کرده‌اند.


اگرچه طراحان بخش ظاهری ۹۱۱ محدودیت‌هایی در ایجاد تغییرات رادیکال دارند اما در بخش داخلی و کابین آزادی عمل بیشتری داشته‌اند. این موضوع کاملاً در جدیدترین نسل ۹۱۱ که با کد ۹۹۱ شناخته می‌شود واضح است و جدیدترین ویدئوی “تاپ ۵” پورشه آن را اثبات می‌کند. مدیر طراحی کابین پورشه، ایوو فن هالتن درباره‌ی ۵ ویژگی برجسته و موردعلاقه در کابین نسل جدید ۹۱۱ صحبت کرده و جزئیات جالب‌توجهی درباره‌ی روش طراحی کابین این خودرو به زبان آورده است.


برای مثال هدف پورشه دست‌یابی به توازنی عالی بین دنیای آنالوگ و مدرن بوده و این موضوع را می‌توان در پشت آمپرها و کنسول مرکزی دید. پشت آمپرها ترکیبی از دورشمار مرکزی با ۴ بخش دیجیتال می‌باشد.

یک صفحه دیجیتال دیگر نیز با دورشمار پیشرانه ادغام شده و البته دیگر ویژگی‌های آنالوگ را نیز می‌توان در کابین دید؛ مثلاً ۵ سوئیچ با بازخورد هپاتیک در زیر صفحه‌نمایش مرکزی قرار داشته و همچنین انتخاب کننده‌ی کوچک PDK نیز در کابین وجود دارد.


طراحان همچنین تلاش داشته‌اند داشبورد ۹۱۱ طراحی افقی‌تری به خود گیرد تا نسل‌های اولیه ۹۱۱ به یاد بیننده بیفتد. این تنها یکی از چند مثال درباره‌ی کابین برجسته‌ی ۹۱۱ جدید است که طرفداران این خودروی اسطوره‌ای را به وجد می‌آورد.


بی‌شک پورشه ۹۱۱ یکی از افسانه‌ای‌ترین خودروهای تاریخ بوده و هر نسل از آن نشان‌دهنده‌ی نوآوری‌های زیادی می‌باشد.

[دانلود ویدئو]

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.