کانون کفا

» پرفروش‌ترین خودروهای سال 2018 آمریکا


کراس اوورها و پیکاپ ها این روزها بسیار محبوب شده‌اند.

سال میلادی ۲۰۱۸ کم‌کم به پایان می‌رسد و الان زمانی مناسب برای آشنایی با پرفروش‌ترین خودروهای سال می‌باشد. خودروسازان آمار فروش خود را تا پایان ماه اکتبر منتشر کرده‌اند اما با این وجود هم می‌توانیم وضعیت بازار را مشاهده نماییم. اگر پیش از این نمی‌دانستید باید بگوییم کراس اوورها، شاسی بلندها و پیکاپ ها بازار خودروی آمریکا را در اختیار خود گرفته‌اند.

 1. هیوندای الانترا

فروش: ۱۶۷۱۹۱ دستگاه

هیوندای الانترا آخرین رتبه‌ی لیست ۲۰ تایی ما را به خود اختصاص داده است. این خودرو برای مدل سال ۲۰۱۹ خود ظاهر متفاوتی داشته و نمای جلوی بازنگری شده و فرم تیزتر را به نمایش گذاشته است. این خودروساز کره‌ای همچنین برخی تکنولوژی‌های جدید را در الانترا بکار برده است. از جمله این سیستم‌ها می‌توان به پیشگیری از برخورد جلو، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و هشدار توجه راننده اشاره کرد.

 1. نیسان آلتیما

فروش: ۱۸۰۰۰۵ دستگاه

نسل جدید نیسان آلتیما به عنوان مدل سال ۲۰۱۹ عرضه شده و این سدان هم‌اکنون دارای ظاهری چشمگیرتر و جلوپنجره‌ی V شکل خاص محصولات نیسان می‌باشد. این خودروساز همچنین بازنگری‌های مهمی در بخش تکنولوژی و زیرساخت خودرو انجام داده که یکی از آن‌ها عرضه‌ی پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با نسبت تراکم قابل‌تغییر است. سیستم‌های کمک‌راننده‌ی بیشتری هم به‌صورت استاندارد در آلتیما بکار رفته که عبارت‌اند از دستیار نوربالا، هشدار خروج از خط، پایش نقاط کور و ترمز اضطراری خودکار.

 1. نیسان سنترا

فروش: ۱۸۲۷۵۸ دستگاه

اگرچه کراس اوورها طرفداران بسیار زیادی دارند اما مردم همچنان به خرید خودروهای کوچک روی خوش نشان می‌دهند. با فروش ۱۸۲۷۵۸ دستگاهی در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۸، سنترا رتبه هجدهم را به خود اختصاص داده است. نسل جدید سنترا ظاهر در سال آینده عرضه خواهد شد.

 1. جیپ گرند چروکی

فروش: ۱۸۵۷۶۲ دستگاه

در طول چندین دهه‌ای که گذشته گرند چروکی در بازار خودرویی آمریکا به عنوان یک شاسی‌بلند توانا که تجهیزات لوکس را با توانایی عبور از مسیرهای خشن ترکیب کرده شناخته می‌شود.

 1. جیپ چروکی

فروش: ۱۹۸۳۴۱ دستگاه

جیپ چروکی امسال به‌روز شده و ظاهر سنتی و مرسوم‌تری در دماغه دارد. پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با قدرت ۲۷۰ اسب بخاری و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری هم وارد میدان شده است.

 1. تویوتا هایلندر

فروش: ۲۰۱۲۴۷ دستگاه

تویوتا هایلندر در مدل سال ۲۰۱۷ خود فیس لیفت شده و فروش ۲۰۱۲۴۷ دستگاهی آن نشان می‌دهد که مردم باید به دنبال ظاهر جدیدی باشند.

 1. جیپ رانگلر

فروش: ۲۰۴۲۶۹ دستگاه

نسل جدید این شاسی‌بلند نمادین هم‌اکنون عرضه شده و البته نسخه‌ی پیکاپ آن با نام گلادیاتور هم سال آینده وارد نمایندگی‌های فروش خواهد شد. بی‌شک خودروهای راحت‌تری در مقایسه با رانگلر در این لیست حضور دارند اما تعداد معدودی از آن‌ها می‌توانند در خارج از جاده به پای رانگلر برسند.

 1. تویوتا تاکوما

فروش: ۲۰۴۴۴۳ دستگاه

برخی افراد به دنبال حمل‌ونقل افراد و وسایل هستند اما نیازی به ابعاد بزرگ یا مصرف سوخت بالای پیکاپ های بزرگ‌تر ندارند. اینجاست که مدل‌های میان سایزی همچون تویوتا تاکوما مزیت‌های خود را نشان می‌دهند.

 1. فورد اکسپلورر

فروش: ۲۱۸۸۰۵ دستگاه

فورد اکسپلورر یک شاسی‌بلند بی حاشیه و تواناست که می‌تواند کل اعضای خانواده را حمل کرده، ظرفیت یدک کشی خوبی داشته باشد و حتی در آفرود هم بدرخشد. فورد به زودی با معرفی نسخه‌ی ST که قدرت بیش از ۴۰۰ اسب بخار دارد کمی هم به فکر جوان‌ها خواهد بود.

 1. فورد اسکیپ

فروش: ۲۳۰۵۶۵ دستگاه

نسل جدید این خودرو در سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد اما نسل فعلی نیز فروش خوبی را تجربه می‌کند. با فروش ۲۳۰۵۶۵ دستگاهی، اسکیپ کمتر از ۱۰ هزار دستگاه فاصله با خودروی رتبه دهم داشته است.

 1. هوندا آکورد

فروش: ۲۳۹۰۷۷ دستگاه

اولین خودروی تاپ ۱۰ این لیست هوندا آکورد است که خودروی سال ۲۰۱۸ آمریکای شمالی بوده اما فروش پایین آن هوندا را مجبور ساخت تولید آکورد در ماه آوریل را کاهش دهد.

 1. تویوتا کرولا

فروش: ۲۵۷۱۸۸ دستگاه

تویوتا نسل جدید کرولا سدان را همین چند روز پیش معرفی کرده اما مدل فعلی نیز جزو پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا در سال جاری بوده است. زمانی که کرولا سدان جدید در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود خریداران آمریکایی برای اولین بار خواهند توانست نسخه هیبریدی آن را هم انتخاب کنند.

 1. هوندا سیویک

فروش: ۲۷۷۴۸۶ دستگاه

سیویک یکی از آشناترین محصولات برای آمریکایی‌ها بوده و همچنین فروش بالایی را تجربه می‌کند. مدل سال ۲۰۱۹ این کوپه و سدان ژاپنی تغییرات ظاهری بسیار کمی داشته‌اند. خبر مهم اینکه بسته ایمنی و کمک‌راننده‌ی هوندا به‌صورت استاندارد در همه‌ی تریم ها بکار رفته که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ترمز پیشگیری از برخورد، هشدار برخورد از جلو، پیشگیری از خروج خودرو از مسیر، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و کروز کنترل تطبیقی اشاره کرد.

 1. تویوتا کمری

فروش: ۲۸۹۸۰۱ دستگاه

بازار خودروهای سنتی همچون گذشته پرفروغ نیست. شاهد این مدعا هم پرفروش‌ترین سدان آمریکاست که در رتبه‌ی هفتم قرار گرفته است. جدیدترین نسل کمری از هر جنبه‌ای قوی‌تر شده اما بازار به دنبال کراس اوورهای قدبلند است. حتی تویوتا در حال کاهش تولید کمری به خاطر استقبال زیاد از شاسی بلندها می‌باشد.

 1. هوندا CR-V

فروش: ۳۰۵۴۵۴ دستگاه

جدیدترین نسل این کراس اوور از سال ۲۰۱۷ تاکنون در بازار حضور دارد. با فروش ۳۰۵۴۵۴ دستگاهی، هوندا کمتر از ۵۰ هزار دستگاه فاصله با پرفروش‌ترین خودروی این کلاس دارد.

 1. نیسان روگ

فروش: ۳۳۷۷۲۷ دستگاه

بازهم یک کراس اوور دیگر! با فروش ۳۳۷۷۲۷ دستگاهی، نیسان روگ اندکی فاصله با رتبه یک این کلاس دارد و نیسان روگ ۲۰۱۹ با توجه به تجهیزات استاندارد بیشتر انتخاب بهتری برای خانواده‌ها محسوب می‌شود. از جمله‌ی تکنولوژی‌های این خودرو می‌توان به نوربالای خودکار، هشدار خروج از مسیر، هشدار ترافیک عقب، ترمز عقب خودکار، هشدار نقاط کور و ترمز اضطراری خودکار اشاره کرد.

 1. تویوتا راو ۴

فروش: ۳۵۳۱۴۹ دستگاه

راو ۴ همچنان خوب می‌فروشد. البته این خودرو جنگ تنگاتنگی با نیسان روگ داشته و البته هنوز سال میلادی به پایان نرسیده است. راو ۴ با نسل جدید خود وارد میدان شده و قطعاً با استقبال زیادی روبرو خواهد شد.

 1. شورولت سیلورادو

فروش: ۴۲۴۴۰۳ دستگاه

جنرال موتورز بجای آمار فروش ماهانه‌ی خود اقدام به انتشار آمار سه‌ماهه می‌کند. به این ترتیب اطلاعات فروش این خودروساز تنها تا دوم اکتبر در دسترس بوده درحالی‌که دیگر خودروسازان کل ماه اکتبر را در نظر گرفته‌اند. اعداد فروش شورولت سیلورادو ترکیبی از مدل‌های ۱۵۰۰ و نسخه‌های ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ پیکاپ HD می‌باشد. حتی با وجود روش گزارش متفاوت، پیکاپ ها احتمالاً سه رتبه اول پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا را به خود اختصاص خواهند داد.

 1. پیکاپ های رم

فروش: ۴۲۴۷۶۹ دستگاه

پیکاپ های رم با فاصله‌ای اندک جلوتر از پیکاپ شورولت در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته‌اند اما در نظر داشته باشید که فیات-کرایسلر یک ماه بیشتر را گزارش کرده است. آمار فروش رم ترکیبی از مدل محبوب ۱۵۰۰ و نسخه‌های هوی دیوتی همچون ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ می‌باشد.

 1. فورد سری F

فروش: ۷۴۹۴۵۶ دستگاه

فورد سری F همچنان به فروش بالای خود ادامه می‌دهد و به احتمال بسیار زیاد برای چهل و دومین سال عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال را به خود اختصاص خواهد داد. همانند دیگر پیکاپ سازان، فورد فروش مدل‌های گوناگون این پیکاپ را از هم جدا نکرده بنابراین فروش این سری ترکیبی از مدل‌های F-150 و نسخه‌های سوپردیوتی همچون F-250 و F-350 می‌باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.