کانون کفا

» 2018 » دسامبر

 • تاریخ : ۱۰ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


تقریباً به‌طور هم‌زمان، سه کراس‌اوور لوکس جدید از سه شرکت مختلف راهی بازار شده‌اند که نمی‌توان آن‌ها را به‌طور قطعی در یک کلاس قرار داد. این خودروها که در این رقابت به مصاف یکدیگر رفته‌اند، از یک سو فاصلهٔ محوری کوتاه‌تر و قیمت کمتری از کراس‌اوورهای کامپکت سنتی اروپایی مثل ب‌ام‌و X3، مرسدس بنز GLC و آئودی Q5 دارند و از سوی دیگر بزرگ‌تر و گران‌تر از همتایان ساب‌کامپکت خود مثل ب‌ام‌و X1، مرسدس بنز GLA و آئودی Q3 هستند. این کراس‌اوورها بین دو دنیا قرار می‌گیرند.

خودروسازان درعین‌حالی که طیف کراس‌اوورهای خود را افزایش می‌دهند، سعی می‌کنند نیازهای همهٔ افراد را برآورده کنند. این موضوع موجب تقسیم شدن سگمنت‌های اصلی به بخش‌های کوچک‌تر می‌شود. در این بخش خاص، هر سه کراس‌اوور این رقابت استایل و ظاهری تهاجمی دارند اما از لحاظ تکنولوژی و صندلی‌های راحت برای پنج نفر، رویکرد کاملاً متفاوتی را ارائه کرده‌اند؛ بنابراین آیا آکورا، کادیلاک و اینفینیتی در تقسیم سگمنت کراس‌اوورهای لوکس و قرار گرفتن میان دو کلاس مختلف، انتخاب درستی انجام داده‌اند؟

معرفی شرکت‌کنندگان

کادیلاک XT4

هدف در این رقابت این بود که هر کراس‌اوور قیمتی در حدود ۵۰ هزار دلار داشته باشد اما نسخهٔ استاندارد کادیلاک XT4 قیمتی بسیار کمتر از این داشت و به همین دلیل تمامی آپشن‌ها به ارزش ۱۸,۵۴۵ دلار برای آن سفارش داده شدند. بدین ترتیب قیمت این خودرو در بالاترین مدل به ۵۶,۸۳۵ دلار رسید که اختلاف زیادی با قیمت ۳۵,۷۹۰ دلاری نسخهٔ پایهٔ دیفرانسیل جلو دارد؛ بنابراین هرچند XT4 کوچک‌ترین کراس‌اوور این جمع است اما به گران‌ترین خودرو تبدیل شد. این کراس‌اوور آمریکایی به یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۴۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است که نیروی آن از طریق یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند. این خودرو با طراحی شیک و خطوط تمیز، در جاده‌ها کراس‌اووری جذاب به نظر می‌رسد.

آکورا RDX

آکورا هم بالاترین تیپ RDX را با قیمت ۵۱,۷۱۵ دلار و رینگ‌های ۲۰ اینچی به این رقابت فرستاده است. این خودرو به نسخه‌ای تعدیل‌شده از همان پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ هوندا سیویک تایپ R مجهز شده که در کنار گیربکس ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک و سیستم چهارچرخ محرک سوپر هندلینگ SH-AWD آکورا قرار گرفته است. RDX با ۲۷۵ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور، قدرتمندترین عضو این جمع است. با جلوپنجرهٔ شش‌ضلعی و لوگوی بزرگ آکورا در میانهٔ آن، طراحی RDX را می‌توان شلوغ و تهاجمی توصیف کرد که برخی آن‌را می‌پسندند و برخی علاقه‌ای به آن ندارند.

اینفینیتی QX50

اینفینیتی QX50 با پیشرانهٔ چهار سیلندر توربوشارژ ضریب تراکم متغیر، پیچیده‌ترین قوای محرکه را در این گروه دارد. این موتور به یک گیربکس CVT متصل شده تا ۲۷۰ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور خود را به هر چهارچرخ ارسال کند. اینفینیتی برای این رقابت مدل Essential از QX50 را فرستاده که با قیمت ۴۹,۶۸۵ دلار، زیر ۵۰ هزار دلار موردنظر قرار می‌گیرد. به لطف خطوط تمیز و نقش‌های ساده، این کراس‌اوور ژاپنی را می‌توان جذاب‌ترین خودروی این جمع دانست.

شروع رقابت

 داخل

کابین QX50 در این جمع سه‌نفره بهترین است. در اینجا جریان طراحی به‌خوبی صورت گرفته و با تریم آلومینیومی پریمیوم، فضای لوکسی ایجاد شده است. با ۵۰ هزار دلار، این یکی از بهترین کابین‌ها در این کلاس محسوب می‌شود و اگر امکان افزایش بودجهٔ خرید وجود داشته باشد اینفینیتی ترکیبی از جیر، چوب و چرم را ارائه می‌کند که حتی از این هم بهتر خواهد بود. این همچنین تنها شرکت‌کنندهٔ این رقابت است که تنظیم پشتی صندلی‌های عقب را ارائه می‌کند و امکان کنترل تهویه برای سرنشینان عقب در آن وجود دارد. البته آکورا و کادیلاک هم به دریچهٔ تهویه برای سرنشینان عقب و گرم‌کن صندلی‌های عقب مجهز هستند اما درحالی‌که RDX دو پورت USB برای عقب ارائه می‌کند، XT4 و QX50 تنها یک پورت در این قسمت دارند.

از لحاظ تطبیق‌پذیری، RDX و XT4 به صندلی‌های عقب تاشو مجهز هستند اما صندلی‌های عقب QX50 تنها چند درجه خم می‌شود. در آکورا و اینفینیتی امکان کشیدن صندلی‌های عقب به سمت صندوق بار یا به سمت درهای عقب وجود دارد اما کادیلاک از این ویژگی محروم است. اینفینیتی با حجم صندوق باری برابر با ۸۸۰ لیتر، در این رده بهترین است. البته آکورا فضای بار بیشتری را ارائه می‌کند اگر محفظهٔ ۴۵ لیتری که در زیر کف صندوق بار آن تعبیه شده را هم حساب کنیم.

در هنگام نشستن چند نفر در صندلی‌های عقب، این کراس‌اوورها برای ارائهٔ فضای کافی با چالش مواجه می‌شوند که این موضوع در اینفینیتی به دلیل قابلیت تنظیم پشتی صندلی‌های عقب بیشتر احساس می‌شود. RDX اما از صندلی‌های عقب جاداری برخوردار است که با کف مسطح، فضای پای آزادی را برای سرنشین میانی فراهم می‌کند. در XT4 اما دو نفر از آزمایش‌کنندگان که جثهٔ بزرگی داشتند با کمبود فضا مواجه شدند زیرا این ماشین علیرغم برخورداری از فاصلهٔ محوری کشیده‌تر نسبت به RDX، به دلیل طراحی نامناسب و خط کمر بالا، از محدودیت فضا رنج می‌برد؛ اما در XT4 برای افرادی با اندامی کوچک‌تر، فضای سر و پای کافی وجود دارد.

یکی از ویژگی‌های ضروری در کراس‌اوورهای لوکس امروزی برخورداری از یک سیستم صوتی حرفه‌ای است. پس از آزمایش سیستم‌های صوتی هر سه خودرو، سیستم ELS Studio آکورا با ۱۶ بلندگو به‌عنوان بهترین انتخاب شد زیرا این سیستم صوتی چه در هنگام پخش آهنگ و چه در هنگام استفاده از رادیو، کیفیت صدای تمیز و واضحی را ارائه می‌کند. کادیلاک و اینفینیتی هم هردو از سیستم صوتی فراگیر Bose استفاده می‌کنند اما QX50 به ۱۶ بلندگو و XT4 به ۱۳ بلندگو مجهز است. پس از آکورا، آزمایش‌کنندگان وضوح سیستم صوتی کادیلاک را ترجیح دادند اما سیستم صوتی QX50 را هم مناسب دانستند. در همین حال، کادیلاک و آکورا هردو نمایشگر سربالا را هم ارائه می‌کنند که از رقیب آمریکایی مدرن‌تر و روشن‌تر بوده و ظاهر پریمیومی دارد.

عملکرد

این کراس‌اوورها در دو محیط مختلف موردبررسی قرار گرفتند. مکان اول، مرکز آزمایش هوندا در نزدیکی کالیفرنیا بود که شامل یک پیست پیچ‌درپیچ و یک مسیر آفرود شن و ماسه‌ای می‌شود که برف تازه را شبیه‌سازی می‌کند. در این محل همچنین مسیرهای مختلفی با تقلید از بدترین شرایط بزرگراه‌های ایالات‌متحده نیز ایجاد شده است. پس از انجام آزمایش‌های کامل در این منطقه، چند هفته بعد برای سنجش دقیق‌تر هندلینگ، آزمایش‌کنندگان کراس‌اوورها را به جاده‌های جنوب کالیفرنیا بردند که شامل مسیرهای شیب‌دار تپه‌ای، بلوارهای باز و جاده‌های پیچ‌درپیچ می‌شود.

در این آزمایش‌ها، آکورا با عملکرد خوب در پیچ‌ها، کشش مناسب پیشرانه و عملکرد روان گیربکس ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک خود، به‌سرعت همهٔ توجهات را به خود جلب کرد. هرچند RDX سریع‌ترین خودروی گروه نیست اما یکی از بهترین هندلینگ‌ها را دارد. RDX چهار حالت رانندگی مختلف شامل راحت، برفی، اسپرت و اسپرت پلاس را ارائه می‌کند که راننده می‌تواند با استفاده از آن‌ها بسته به شرایط جاده لذت ببرد. می‌توان تنظیم کرد هنگامی‌که خودرو روشن می‌شود همیشه در حالت راحت یا اسپرت قرار داشته باشد اما بااین‌حال از طریق یک کنترلر دوار بزرگ در کنسول مرکزی به‌راحتی می‌توان حالات رانندگی را تغییر داد. حالت اسپرت پلاس همان‌طور که از نامش مشخص است، سرزنده‌تر از دیگر حالات است. در این حالت پاسخگویی فرمان و تعلیق بهبود پیدا می‌کند و پیشرانه به دورهای بالاتری می‌رود. RDX در این آزمایش‌ها ظرف ۶٫۶ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت رسید و مسافت ۴۰۰ متر را هم در ۱۵٫۱ ثانیه با سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد.

رانندگی لذت‌بخش و ارتباط خوب قوای محرکهٔ RDX در QX50 وجود ندارد. هرچند پیشرانهٔ ضریب تراکم متغیر این خودرو یک شگفتی تکنولوژیکی است اما چندان با گیربکس CVT سازگار نیست که این موضوع در تحویل قدرت وقفه ایجاد می‌کند. در QX50 همواره حداقل سه چیز شامل ضریب دنده، بوست توربو و ضریب تراکم موتور دائماً در حال تغییر است و این سه بخش به‌سختی باهم هماهنگ می‌شوند. در هنگام فشردن پدال گاز نیز قدرت به‌صورت منقطع و نامناسب تحویل داده می‌شود. آزمایش‌کنندگان همچنین از سیستم تعلیق اینفینیتی هم ناراضی بودند زیرا در آسفالت یکسان، ارتعاشات کابین آن بیشتر از آکورا و کادیلاک است. بااین‌حال QX50 سریع‌ترین عضو گروه است به‌گونه‌ای که ظرف ۶٫۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در XT4 اما اوضاع کمی بهتر است هرچند که یکی از آزمایش‌کنندگان، سواری آن‌را سفت توصیف کرد. فرمان این خودرو پاسخگویی مناسبی دارد اما احساس جاده را انتقال نمی‌دهد. از سوی دیگر، تعویض دنده‌های گیربکس و همین‌طور واکنش آن به فشردن پدال گاز نیز لذت‌بخش است درحالی‌که برای تجربهٔ رانندگی اسپرت‌تر می‌توان از پدال‌های تعویض دندهٔ پشت غربیلک فرمان استفاده کرد. هرچند XT4 کوچک‌ترین کراس‌اوور در این رقابت است اما بادی رول زیادی در آن دیده می‌شود که موجب از دست دادن امتیاز در بخش هندلینگ شد. پیشرانهٔ کادیلاک نیز کمترین قدرت را در بین این سه ماشین دارد و با نسبت قدرت به وزن ۷٫۵ کیلوگرم به اسب بخار، از این لحاظ بدترین عضو گروه محسوب می‌شود.

ایمنی

وقتی شخصی کراس‌اووری را از یک برند لوکس خریداری می‌کند، انتظار بهترین‌ها را دارد که این شامل سیستم‌ها و تکنولوژی‌های ایمنی هم می‌شود. در این زمینه، تمامی تیپ‌های RDX به‌صورت استاندارد به پکیج ایمنی AcuraWatch مجهز هستند که ترمز خودکار برای جلوگیری از برخورد، کروز کنترل تطبیقی، سیستم کمکی حفظ حرکت میان خطوط، هشدار برخورد جلو، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج خودرو از جاده می‌شود. به لطف این تجهیزات، RDX موفق به کسب جایزهٔ معتبر Top Safety Pick+ از موسسهٔ IIHS و دریافت رتبهٔ «خوب» در همهٔ آزمون‌ها شده است.

اینفینیتی هم به پکیج ایمنی ProAssist مجهز شده که البته یک گزینهٔ سفارشی ۵۵۰ دلاری است. این پکیج سیستم‌های پشتیبانی پس از تصادف، کروز کنترل تطبیقی، هشدار ترافیک عقب و سیستم کمکی کنترل فاصله را به خودرو اضافه می‌کند که بدون فعال بودن کروز کنترل هم فاصلهٔ ایمن با خودروی جلویی را حفظ می‌کند؛ و نهایتاً برای کادیلاک نیز پکیج‌های Driver Assist و Driver Awareness با قیمت ۱۸۷۰ دلار قابل سفارش است که کروز کنترل تطبیقی، ترمز خودکار جلو و عقب، ترمز عابر پیاده، هشدار برخورد جلو، سیستم کمکی حفظ حرکت میان خطوط با هشدار خروج از خط و نوربالای هوشمند را به همراه دارد.

نتیجه‌گیری

هر سهٔ این کراس‌اوورها از ویژگی و برتری خاصی برخوردارند. آکورا در هندلینگ و ایمنی برتر میدان است، اینفینیتی طراحی بیرونی برجسته و کابین شیکی دارد و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی کادیلاک هم تجربهٔ استفادهٔ کاربر را به سطح بالاتری ارتقاء داده است؛ اما در زمانی که کراس‌اوورها در حال تبدیل شدن به خودروهای اصلی بازار هستند، یک کراس‌اوور برتر باید در بخش طراحی ظاهری، عملکرد و ایمنی، بی‌نقص بوده و تجربهٔ داخلی لذت‌بخشی را هم ارائه کند. پس در این رقابت تنها یک کراس‌اوور وجود دارد که از تمامی این ویژگی‌ها برخوردار است.

مقام سوم: اینفینیتی QX50

در QX50 طراحی بیرونی جذاب و کابین راحت با متریال باکیفیت، توسط قوای محرکهٔ نامناسب و رابط کاربری منسوخ‌شدهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، تضعیف شده است.

 

مقام دوم: کادیلاک XT4

XT4 هندلینگی مناسب را به همراه بهترین سیستم اطلاعاتی-سرگرمی گروه ارائه می‌کند اما فضای داخلی محدود آن موجب شد نتواند مقامی بهتر از دوم کسب کند.

 

مقام اول: آکورا RDX

RDX با برقراری تعادل میان لوکس بودن، هندلینگ، ایمنی و تکنولوژی در یک پکیج هوشمندانه، موفق به کسب پیروزی در این رقابت شد.

 

مقایسه مشخصات فنی

آکورا RDX

کادیلاک XT4

اینفینیتی QX50

پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر ۲ لیتری ۴ سیلندر ۲ لیتری ۴ سیلندر
تنفس توربوشارژ توربوشارژ توربوشارژ
قدرت ۲۷۵ اسب بخار ۲۴۰ اسب بخار ۲۷۰ اسب بخار
گشتاور ۳۸۰ نیوتن متر ۳۵۰ نیوتن متر ۳۸۰ نیوتن متر
گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک ۹ سرعته اتوماتیک CVT
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ چهارچرخ
رینگ و لاستیک ۲۰ اینچی ۲۵۵ ۲۰ اینچی ۲۴۵ ۱۹ اینچی ۲۳۵
طول ۴٫۷۴ متر ۴٫۶۰ متر ۴٫۶۹ متر
عرض ۱٫۹۰ متر ۱٫۸۸ متر ۱٫۹۰ متر
ارتفاع ۱٫۶۷ متر ۱٫۶۰ متر ۱٫۶۷ متر
فاصلهٔ محوری ۲٫۷۵ متر ۲٫۷۸ متر ۲٫۸۰ متر
دایرهٔ چرخش ۱۱٫۸ متر ۱۱٫۶ متر ۱۱٫۱ متر
وزن خالص ۱۸۳۴ کیلوگرم ۱۷۹۱ کیلوگرم ۱۸۵۲ کیلوگرم
توزیع وزن ۵۷ به ۴۳ جلو/عقب ۵۸ به ۴۲ جلو/عقب ۵۸ به ۴۲ جلو/عقب
ظرفیت کشش ۶۸۰ کیلوگرم ۱۵۹۰ کیلوگرم ۱۳۶۰ کیلوگرم
ظرفیت سرنشین ۵ نفر ۵ نفر ۵ نفر
حجم صندوق بار ۸۳۵ لیتر ۶۳۷ لیتر ۸۸۰ لیتر
شتاب صفرتا ۹۶ ۶٫۶ ثانیه ۷٫۴ ثانیه ۶٫۳ ثانیه
مسافت ۴۰۰ متر ۱۵٫۱ ثانیه ۱۵٫۷ ثانیه ۱۴٫۸ ثانیه
شتاب جانبی ۰٫۸۱ جی ۰٫۸۶ جی ۰٫۸۴ جی
ظرفیت باک ۶۵ لیتر ۶۲ لیتر ۶۰ لیتر
مصرف سوخت ۱۰٫۲ لیتر (ترکیبی) ۹٫۸ لیتر (ترکیبی) ۹٫۰ لیتر (ترکیبی)
قیمت پایه ۴۰,۲۹۵ دلار ۳۸,۲۹۰ دلار ۳۷,۵۴۵ دلار
قیمت تست‌شده ۵۱,۷۱۵ دلار ۵۶,۸۳۵ دلار ۴۹,۶۸۵ دلار

 

منبع: MotorTrend

 • تاریخ : ۱۰ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


در صنعت خودروی مدرن، اکثر خودروهای جدید معمولاً با دو تا سه پیشرانه‌ی متفاوت که قدرت‌های گوناگونی دارند عرضه می‌شوند. در برخی موارد همچون نسل جدید ب‌ام‌و سری ۳، تنها یک پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی ۲۵۵ اسبی در دسترس است (حداقل در ابتدای عرضه) اما بعداً پیشرانه‌ی بزرگ‌تر ۳ لیتری برای مدل‌های M340i و M340i xDrive هم ارائه خواهد شد.


اما اکثر خودروسازان در گذشته استراتژی‌های متفاوتی داشته‌اند و این موضوع به ویژه در دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ و ابتدای قرن ۲۱ خود را نشان داده است. در این زمان خودروهایی وجود داشتند که از پیشرانه‌های متنوع با حجم‌های گوناگون استفاده می‌کردند. البته این جای تعجب ندارد زیرا پیشرفت‌های نرم‌افزاری سه دهه پیش واقعاً اجازه‌ی دست‌یابی به قدرت‌های گوناگون در یک پیشرانه را نمی‌داد. ساده بگوییم، اگر شما خواهان قدرت بیشتر بودید باید پیشرانه‌ی بزرگ‌تر را انتخاب می‌کردید.

آن زمان‌ها هرگز بازنمی‌گردد زیرا خودروها پیشرفته‌تر شده و معمولاً نیازمند کد جدیدی برای ECU هستند تا قدرت بیشتری به دست آورند. دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی برای خودروها فوق‌العاده بود و به همین خاطر تصمیم گرفتیم برخی از خودروهایی که دارای بیشترین تعداد پیشرانه در این سال‌ها بوده‌اند را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. به عنوان خالی نبودن عریضه هم چندین خودرو از سال‌های اخیر را ذکر کرده‌ایم.

این لیست را از دست ندهید زیرا قطعاً با دیدن آن‌ها به خاطرات سال‌های خوش گذشته خواهید افتاد. همچنین خواهید توانست دیدی مناسب از روندهای تولید خودرو در سه دهه‌ی پیش را به دست آورید.

 • کادیلاک CTS (سال ۲۰۱۴ تاکنون)

۵ پیشرانه با حجم‌های ۲ تا ۶٫۲ لیتری

۵ پیشرانه قطعاً تعداد خیلی زیادی نیست اما نسل فعلی کادیلاک CTS به خاطر قدرت متنوع خود ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مدل پایه‌ی این خودرو دارای پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری ۲۷۲ اسبی است درحالی‌که نسخه‌ی پرچم‌دار از پیشرانه‌ی ۶٫۲ لیتری کوروت Z06 با قدرت ۶۴۰ اسب بخار استفاده می‌کند.

 • فولکس‌واگن گلف ۲ (سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۲)

۸ پیشرانه با حجم‌های ۱ تا ۲ لیتری

دومین نسل گلف خودرویی بود که این هاچبک آلمانی را به اسطوره‌ای جهانی مبدل کرد. این نسل گلف خودرویی جادار، بادوام و کم‌مصرف بود و همین امر باعث شد ۶٫۳ میلیون دستگاه از آن فروخته شود.

گلف نسل دو همچنین یکی از خودروهای جهان با بیشترین تعداد پیشرانه است به گونه‌ای که ۸ پیشرانه برای آن در دسترس بود. البته یک نسخه‌ی پیش‌تولیدی الکتریکی هم از آن طراحی شده بود. مدل‌های بنزینی دارای پیشرانه‌های ۱ تا ۲ لیتری بودند و مدل‌های دیزلی نیز با دو پیشرانه‌ی ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی و توربو عرضه شدند.

 • بیوک سنچوری (سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۶)

۸ پیشرانه با حجم‌های ۲٫۲ تا ۴٫۳ لیتری

پنجمین نسل این خودرو برای اولین بار از پلتفرم دیفرانسیل جلو استفاده می‌کرد و به فرم‌های سدان، کوپه و استیشن در دسترس بود.

بسته به مدل عرضه شده، این خودرو با ۸ پیشرانه که حجم‌های متفاوت داشتند در دسترس بود. البته میزان قدرت این قلب آهنین مخصوصاً با استانداردهای کنونی خیلی جالب نیست اما قوی‌ترین پیشرانه‌ی ۶ سیلندر آن ۱۶۰ اسب بخار قدرت داشت.

 • شورولت ایمپالا (سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶)

۸ پیشرانه با حجم‌های ۳٫۵ تا ۵٫۳ لیتری

نهمین نسل ایمپالا در سال ۲۰۰۵ معرفی شده و تا سال ۲۰۱۶ در بازار بود. این سدان چهار درب که در کانادا مونتاژ شده در کل با ۸ پیشرانه که ۴ حجم متفاوت داشتند عرضه شد. همه‌ی پیشرانه‌ها از نوع بنزینی بوده و سه گیربکس که دوتای آن‌ها از نوع ۴ سرعته اتوماتیک و یکی هم ۶ سرعته اتوماتیک بود با این پیشرانه‌ها همکاری می‌کردند.

 • فورد سیرا (سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۳)

۱۵ پیشرانه با حجم‌های ۱٫۳ تا ۲٫۹ لیتری

سیرا محصولی از فورد برای رقابت در کلاس خودروهای خانوادگی بزرگ اروپا بود و البته پدر موندئو هم محسوب می‌شود. سیرا در سال‌هایی که عرضه می‌شد با پیشرانه‌های متنوعی در دسترس بود که از ۱٫۳ لیتری بنزینی تا ۲٫۳ لیتری دیزلی را در برمی‌گرفت.

در کل ۱۵ پیشرانه با ۹ حجم متفاوت در دسترس خریداران بود. حتی ۴ پیشرانه‌ی ۶ سیلندر هم وجود داشت که قدرت آن‌ها از ۵۹ اسب بخار شروع و به ۱۵۰ اسب بخار می‌رسید.

 • مزدا فامیلیا/۳۲۳/پروتگه (سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳)

۱۵ پیشرانه با حجم‌های ۱٫۳ تا ۲ لیتری

هشتمین نسل سدان و هاچبک جمع‌وجور مزدا بسته به بازار موردنظر با نام‌های متفاوتی عرضه می‌شد. این خودرو در آمریکا با نام پروتگه حضور داشت درحالی‌که در اروپا با نام ۳۲۳ عرضه شده است.

۱۵ پیشرانه نیروبخش مزدا ۳۲۳ در بازارهای گوناگون بوده‌اند که از مدل پایه‌ی ۱٫۳ لیتری تنفس طبیعی تا مدل ۲ لیتری توربو را شامل می‌شود.

 • مرسدس بنز ۱۹۰ (سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۳)

۲۰ پیشرانه با حجم‌های ۱٫۸ تا ۳٫۲ لیتری

این خودرو که با کد W201 شناخته می‌شود اولین تلاش مرسدس برای قبضه کردن کلاس خودروهای اجرایی کامپکت بوده است. ۱۹۰ در جایگاهی پایین‌تر از ۱۲۴ قرار داشته و پدر C کلاس محسوب می‌شود. این خودرو در ابتدا با پیشرانه‌های کاربراتوری عرضه می‌شد اما به زودی با قلب آهنین انژکتوری در دسترس خریداران قرار گرفت.

در ۱۱ سالی که این خودرو تولید شد در کل ۲۰ پیشرانه برای ۱۹۰ در نظر گرفته شد. خودروی یاد شده یکی از اولین محصولات تولید انبوه است که طیف کاملی از پیشرانه‌های دیزلی را به همراه داشت.

 • اوپل امگا A (سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳)

۲۳ پیشرانه با حجم‌های ۱٫۸ تا ۴ لیتری

امگا جایگزین رکورد در اروپا است. این خودرو به عنوان یک سدان بزرگ ضریب درگ قابل‌توجه ۰٫۲۸ را دارد و از پیشرانه‌های بسیار متنوعی استفاده کرده است. مدل‌های پایه دارای پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری بوده‌اند اما برخی مدل‌ها با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر هم عرضه شده‌اند.

در کل ۲۳ پیشرانه با ۸ حجم مختلف برای امگا در نظر گرفته شده بود. قدرت این پیشرانه‌ها از ۸۲ اسب بخار تا ۳۷۷ اسب بخار بوده است.

منبع: motor1

 • تاریخ : ۱۰ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


اگر خرید مزراتی لوانته فابریک کارخانه برای ارضای نیازهای شما کافی نیست روش‌های زیادی برای ارتقای ظاهری و داخلی خودروی خود خواهید داشت.


اینجا درباره‌ی کابین لوانته صحبت می‌کنیم که متخصصان کار درست کارلکس دیزاین آن را دگرگون کرده‌اند. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، صندلی‌ها، استراحت گاه دست و قطعاتی از پانل درب‌ها غرق در پوشش چرم ناپا شده‌اند. این روش دقیقاً در پورشه ماکان هم بکار رفته است.


شاید با خود بگویید که لوانته با این تغییرات به یک خودروی کاملاً دیگری تبدیل شده مخصوصاً اینکه تیونر از صندلی‌ها و پانل‌های درب عقبی هم غافل نشده است. کارلکس دیزاین در طراحی داخلی این خودرو زیاده‌روی نکرده و از عناصر طلایی بکار رفته در برخی خودروهای دیگر استفاده نکرده است.


همچنین کابین این خودرو به اندازه‌ی مدل تیون شده توسط منصوری در چشم نیست. لوانته منصوری دارای طرح دو رنگ اسپرت‌تری است.


البته اگر از ما بپرسند که کدام نسخه را انتخاب خواهید کرد احتمالاً پاسخ ما مدل استاندارد کارخانه‌ای خواهد بود. بهترین گزینه از نظر ما نسخه‌ی تروفئو خواهد بود که با صندلی‌های اسپورت پوشیده شده از چرم پینو فیوره، دوخت‌های قرمز متضاد، تریم فیبر کربنی و لوگوهای تروفئو روی پشت‌سری‌ها مزین شده است.

شما کدام نسخه را انتخاب می‌کنید؟ لوانته ی تیون شده یا استاندارد؟

 • تاریخ : ۱۰ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


شورلت کوروت موتور وسط یکی از جذاب‌ترین خودروهای آینده است که افراد بسیار زیادی انتظار معرفی آن‌را می‌کشند؛ اما پیش از معرفی رسمی این سوپراسپرت آمریکایی، تعدادی از مشخصات آن مثل ابعاد، افشا شده است. با توجه به اطلاعات کنونی، درحالی‌که فاصلهٔ محوری کوروت موتور وسط با فاصلهٔ محوری ۲٫۷۱ متری نسل فعلی تقریباً یکسان است اما طول بیشتری دارد؛ اما از لحاظ ارتفاع، کوروت C8 کمی کوتاه‌تر از نسل C7 با ارتفاع ۱٫۲۳ متر است. به‌احتمال‌زیاد بخشی از این کاهش ارتفاع به خاطر شیشهٔ جلو است که زاویهٔ بیشتری نسبت به نسل کنونی دارد.

البته شورلت تابه‌حال هیچ اعداد و ارقامی از اندازهٔ کوروت C8 منتشر نکرده و این اندازه‌گیری‌ها بر اساس تصاویر جاسوسی انجام گرفته و کاملاً دقیق نیستند؛ اما اگر این اعداد صحت داشته باشند، کوروت موتور وسط از لحاظ ابعاد تقریباً به‌طور مستقیم با رقبایی چون فراری ۴۸۸، مک‌لارن ۶۵۰S و فورد GT مطابقت خواهد داشت. بر اساس این اعداد، کوروت C8 کشیده‌تر، کم‌ارتفاع‌تر و عریض‌تر از نسل کنونی خواهد بود.

اما علاوه بر طول و عرض بیشتر، هم‌اکنون میدانیم که کوروت موتور وسط سریع‌تر از نسل کنونی هم خواهد بود. البته ممکن است این خودرو همچنان با همان پیشرانهٔ ۶٫۲ لیتری کنونی عرضه شود که ۴۶۰ اسب بخار قدرت و ۶۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد اما بسته به مدل‌های مختلف، این موتور می‌تواند ۶۵۰ و حتی بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت هم تولید کند. درهرحال برای فهمیدن مشخصات دقیق و رسمی کوروت C8 باید تا زمان معرفی آن در تابستان آینده منتظر بمانیم.

 • تاریخ : ۱۰ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


۱۰۶ خریدار خوش‌شانس و البته پولدار که پشت فرمان مک لارن اسپیدتیل جدید می‌نشینند هم‌اکنون فرصت سفارشی‌سازی رنگ، تریم و جزئیات کابین هایپرکار GT خود را دارند. مک لارن به منظور ایجاد یک نقطه مناسب برای شروع کار اقدام به نمایش طرح‌های مختلفی از طراحی، رنگ و متریال کرده است. در نهایت خریداران به‌صورت آزادانه می‌توانند هر رنگ و تریمی را که دوست دارند انتخاب کنند اما طرح‌هایی که مشاهده می‌کنید تنها قطره‌ای از دریای بیکران آپشن های اسپیدتیل می‌باشند.


طرح اول اسپیدتیل توسط تیم طراحی مک لارن Urbane نام داشته و مخصوص مشتریانی است که می‌خواهند هایپرکاری با ظاهر رضایت‌بخش داشته باشند. خودروی حاضر در این کلکسیون از ظاهر فیبر کربنی با عناصر براق سود می‌برد و تریم آلومینیومی آبی روشن نیز در آن دیده می‌شوند. داخل کابین هم صندلی راننده‌ای را می‌بینیم که پوشش آبی کم‌رنگ داشته و صندلی راننده نیز از ظاهر خاکستری روشن برخوردار است. دوخت‌های آبی‌رنگ و تریم آلومینیوم برس خورده نیز تکمیل‌کننده‌ی ظاهر جذاب اسپیدتیل هستند.


اگر خریداران خواهان ست شدن خودروی خود با قایق لوکسشان باشند طرح Visionary را باید انتخاب کنند. بدنه‌ی این نسخه رنگ نارنجی خاص با عناصر نقره‌ای‌رنگ را داشته و البته نشان‌های آن نیز از نوع طلای سفید ۱۸ عیار هستند. کابین هم دارای چرم سرمه‌ای برای صندلی راننده و سرنشین می‌باشد. برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر، همین رنگ در تریم بالایی کابین هم بکار رفته است.


سومین طرح که دینامیک نام دارد ظاهر برجسته‌تری را به ارمغان می‌آورد. کابین این اسپیدتیل رنگ قرمز پررنگ را به خود گرفته و رینگ‌ها نیز ظاهر مشکی براق و پره‌های نقره‌ای دارند. کابین هم دارای صندلی قرمز با پوشش چرم کامل بوده و صندلی سرنشین هم‌ رنگ سفید دارد.


اسپیدتیل از قوای محرکه‌ی هیبریدی‌ای استفاده می‌کند که قدرت مجموع ۱۰۳۵ اسب بخاری دارد. مک لارن ادعا می‌کند این خودرو شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت ۱۲٫۸ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۴۰۳ کیلومتر در ساعتی دارد.

 • تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


TRD تنها شرکتی نیست که از قطعات سفارشی خود برای تویوتا پریوس فیس لیفت پرده‌برداری کرده چراکه مودلیستا نیز وسایل و قطعات جانبی خود را برای این خودروی هیبریدی محبوب معرفی کرده است.


این خودرو که در نمایشگاه توکیو حضور خواهد داشت از دو کیت بدنه سود برده است. این دو کیت بدنه آیکونیک استایل و الگانت آیس استایل نام دارند.


خب کار را با کیت دومی شروع می‌کنیم که شامل اسپویلر جلو، رکاب‌های جانبی و عناصر جدید سپر عقب می‌باشد. پریوس را می‌توان به عناصر کرومی روی سپر جلو و پوشش آینه‌های جانبی هم مجهز کرد. مالکان این خودرو قادرند دستگیره‌های درب کرومی، خروجی‌های اگزوز کرومی و رینگ‌های ۱۷ اینچی با طرح دو رنگ را سفارش دهند.


پکیج آیکونیک استایل مودلیستا کمی متفاوت است چراکه دارای کیت بدنه‌ی اسپورت تری است که از اسپویلر جلو، رکاب‌های جانبی و سپر عقب متفاوت تشکیل شده است. این خودرو دارای تریم کروم در اطراف چراغ‌های جلو و عقب نیز هست. از دیگر آپشن ها می‌توان به آنتن بال کوسه‌ای LED، پوشش آینه‌های جانبی با چراغ‌های LED و رینگ‌های آلومینیومی ۱۸ اینچی اشاره کرد.


افرادی که به دنبال سفارشی ساختن کابین هستند می‌توانند صندلی‌های چرم و جیر و همچنین تریم چوب را سفارش دهند. از دیگر ویژگی‌ها نیز می‌توان محیط نورانی اطراف دسته‌دنده، رکاب‌های داخلی نورانی و چراغ‌های LED داخل کابین را نام برد.

این قطعات هم‌اکنون در ژاپن قابل خریداری بوده و کیت آیکونیک استایل رنگ شده قیمت ۱۷۷۶ دلاری دارد. کیت الگانت آیس استایل ارزان‌تر بوده چراکه نمونه‌ی رنگ شده‌ی آن ۱۲۴۰ دلار قیمت دارد.

 • تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : دسته‌بندی نشده
 • بازدید :

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود آهنگ. انتشار گردید.

دانلود آهنگ مجید خراطها چشمام

در این پست می توانید آهنگ مجید خراطها چشمام را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مجید خراطها چشمام

download song | Singer: Majid Kharatha | Song name: Cheshmam  | With the text song Share To Majid Kharatha-Cheshmam Mo on your social network

خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
مجید خراطها چشمام حمید احدی ترانه غمگین

 

تکس موزیک مجید خراطها چشمام

 

🎵 یه وقتایی هرچی صداتو میبری 🎵

🎵 بالاتر کمتر صداتو میشنون 🎵

🎵 اما یه وقتا چشماته که داد میزنه … 🎵

🎵 الان چشمام باهات حرف داره 🎵

🎵 یه دقیقه تو چشام نگاه کن هیچی نگو 🎵

🎵 چشمامو میبینی میبینی داغونم 🎵

🎵 داغونه این خونه خونه دلتنگه 🎵

🎵 خونمون دلتنگه دلتنگ چشماتو چشماتو 🎵

🎵 میبینم میبینم سردی تو چه خونسردی 🎵

🎵 انگار اصلا نمیدونی با خودم گیرم 🎵

🎵 از چی دلگیرم تو خودم میرم 🎵

🎵 ولی چشمات که میدونه تو 🎵

🎵 یه بی اعصاب من یه دیوونه من بی تقصیرم 🎵

🎵 انگار اصلا نمیدونی با خودم گیرم 🎵

🎵 از چی دلگیرم هی تو خودم میرم 🎵

🎵 ولی چشمات که میدونه تو یه 🎵

🎵 بی اعصاب من یه دیوونه من بی تقصیرم 🎵

🎵 چشمامو میبینی میبینی داغونم 🎵

🎵 داغونه این خونه خونه دلتنگه 🎵

🎵 خونمون دلتنگه دلتنگ چشماتو چشماتو میبینم 🎵

🎵 میبینم سردی تو چه خونسردی 🎵

 

 

دانلود آهنگ مجید خراطها چشمام

 • تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


سام کاویانی: لزومی به تکرار چندباره این سخن نیست که این روزها بهای تمامی خودروها در قیاس با پارسال به نحو محسوسی بالاتر رفته است و بی‌شک چینی‌های مونتاژ داخل هم از این قاعده مستثنی نیستند. در این میان، بحث مرتبط به بهای برخی از چینی‌ها در ورای این مرز و بوم از جذابیت خاصی برای عمده خوانندگان برخوردار است و ما هم در پاسخ به این نیاز، متن مختصری را به رشته تحریر در آورده‌ایم. ازآنجایی‌که نرخ فروش خودرو در بازار متنوع و رقابتی امارات و شهر دوبی معیاری برای آحاد خریداران وطنی است ما نیز اولویت را در این لیست به سایت‌های خرید و فروش در این کشور داده‌ایم.


همان‌طور که شاهد هستید در جدول ذیل ارقام مربوط به قیمت چند خودروی چینی مدل ۲۰۱۹ درج شده است؛ با توجه به این نکته که ارقام درج شده اغلب مربوط به قوی‌ترین و مجهزترین مدل از آن خودروست. بدیهی است که مدل‌های ساده‌تر بهای بس نازل‌تری دارند. برای مثال، قیمت نسخه پایه ام جی ۳۶۰ معادل ۳۷,۱۰۰ درهم (۱۰,۱۰۰ دلار) بوده و یا نسخه پایه ام جی RX5 به بهای ۵۸,۵۰۰ درهم (۱۴,۴۰۰) در بازار امارات عرضه می‌شود. نسخه پایه بورگوارد BX5 هم با رقمی معادل ۸۴,۰۰۰ درهم (۲۲,۹۰۰ دلار) در این بازار برچسب خورده است.

نام خودرو نوع پیشرانه قیمت به درهم تبدیل به دلار
چری آریزو ۵ ۱٫۵ لیتری طبیعی ۴۱,۹۰۰ ۱۱,۴۰۰
چری تیگو ۵ ۲ لیتری طبیعی ۵۷,۹۰۰ ۱۵,۸۰۰
ام‌وی‌ام X33s ۲ لیتری طبیعی ۴۵,۰۰۰ ۱۲,۲۵۰
چری تیگو ۷ ۱٫۵ لیتری توربو ۶۲,۳۰۰ ۱۷,۰۰۰
جک S3 ۱٫۶ لیتری طبیعی ۴۷,۱۰۰ ۱۲,۸۰۰
چانگان CS35 ۱٫۶ لیتری طبیعی ۶۳,۰۰۰ ۱۷,۱۵۰
هاوال H2 ۱٫۵ لیتری توربو ۵۹,۹۰۰ ۱۶,۳۰۰
هاوال H9 ۲ لیتری طبیعی ۱۰۹,۹۰۰ ۲۹,۱۰۰
هاوال H6 نیو ۱٫۵ لیتری توربو ۷۹,۹۰۰ ۲۱,۷۵۰
جیلی GC6 ۱٫۵ لیتری طبیعی ۲۹,۵۰۰ ۸,۰۰۰
ام جی ۳۶۰ ۱٫۵ لیتری طبیعی ۴۷,۹۰۰ ۱۳,۰۰۰
ام جی RX5 ۲ لیتری توربو ۶۹,۹۰۰ ۱۹,۰۰۰
بورگوارد BX5 ۱٫۸ لیتری توربو ۹۹,۷۵۰ ۲۷,۱۵۰
بورگوارد BX7 ۲ لیتری توربو ۱۳۱,۲۵۰ ۳۵,۷۰۰

 


دسته‌ای از خودروهای چینی مدل ۲۰۱۹ هم صرفاً در بازار کشور مصر عرضه می‌شوند که قیمت برخی از آنها در جدول ذیل آورده‌ایم.

نام خودرو نوع پیشرانه قیمت به پوند مصر تبدیل به دلار
ام‌وی‌ام ۵۵۰ ۱٫۵ لیتری ۱۶۰,۰۰۰ ۸,۹۰۰
فوتون تانلند ۲٫۴ لیتری ۲۶۳,۰۰۰ ۱۴,۶۰۰
برلیانس V5 ۱٫۶ لیتری ۲۶۰,۰۰۰ ۱۴,۴۵۰
بایک اسنوا X25 ۱٫۵ لیتری ۱۹۹,۰۰۰ ۱۱,۱۰۰
هایما S5 ۱٫۵ لیتری توربو ۳۱۰,۰۰۰ ۱۷,۲۵۰
BYD F3 ۱٫۵ لیتری ۱۸۵,۰۰۰ ۱۰,۳۰۰
کوپا T210 ۱٫۵ لیتری توربو ۳۹۶,۰۰۰ ۲۲,۰۰۰

 

توضیحات: ام‌وی‌ام ۵۵۰ در بازار مصر نام چری ENVY عرضه می‌شود و ام‌وی‌ام X33s هم در بازار امارات با نام چری تیگو ۳٫ کراس‌اوور کوپا T210 هم در بازار مصر با نام زوتی T600 عرضه می‌شود.


منابع:

YALLAMOTOR.COM

Halta2ee.COM

 • تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


زمانی که نیسان بخواهد GT-R فعلی را بازنشسته کند شاید تیم این خودروساز بخواهند با دنی برن ساید گفت‌وگویی داشته باشند. برن ساید یک مدیر خلاق و طراحی خوش‌ذوق در سیرکل مدیاست. او یک کلید استارت پیشرفته و هوشمندی طراحی کرده که فرم کنونی کلید GT-R را حفظ کرده اما دارای عملکردهای بسیار بیشتری دارد.


داخل این کلید ساده صفحه لمسی‌ای وجود دارد که باعث می‌شود بین چندین گزینه سوئیچ کنید. طراحی پایه‌ی کلید به مالکان GT-R می‌گوید که آیا خودرو قفل شده یا خیر و در صورت باز بودن درها به مالک هشدار می‌دهد. همچنین با این کلید می‌توان پیشرانه را روشن یا خاموش کرد. پیش از زدن به دل جاده راننده می‌تواند دمای کابین را هم تنظیم کند.


این کلید هوشمند اطلاعات مفیدی را نیز ارائه می‌کند. برای مثال با این کلید می‌توان میزان سوخت باقی‌مانده در باک را مشاهده کرد و در صورت ضرورت برای سوخت‌گیری دوباره به پمپ‌بنزین رفت. دیگر قابلیت این کلید نیز نشانگر میزان روغن است. همچنین می‌توان فاصله‌ی باقی‌مانده تا سرویس بعدی را هم مشاهده نمود.


یک دکمه‌ی فیزیکی هم روی این کلید وجود دارد. لوگوی GT-R هم در وسط دکمه‌های قفل درها دیده می‌شود. دکمه‌ی سمت چپی برای باز کردن صندوق و دکمه‌ی سمت راستی نیز برای بوق زدن می‌باشد.


آلفونسو آلبیسا طراح نیسان قول داده نسل بعدی گودزیلا سریع تین سوپر اسپورت دنیا باشد. البته او اذعان کرده مهندسان شرکت فعلاً کارهای توسعه‌ی پیشرانه یا پلتفرم نسل جدید را انجام نداده‌اند. ظاهراً نیسان می‌خواهد از سیستم هیبریدی هم برای نسل جدید GT-R استفاده کند.


بنا بر شنیده‌ها نسل بعدی این خودرو پیش از سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد و به این ترتیب نیسان زمان زیادی برای توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید در کوپه اسپورت خود دارد. تا آن زمان می‌توان با نگاه به GT-R50 تولید محدود خود را متقاعد نمود.

[دانلود ویدئو]

 • تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۷
 • موضوع : کانون فا
 • بازدید :


مرحلهٔ نیمه‌نهایی، دور اول، قسمت چهاردهم، اولین دوئل از گروه کراس استیشن‌ها

دوئل‌های گروه کراس استیشن‌ها در مرحلهٔ نیمه‌نهایی

 

مرسدس بنز E کلاس آلترین

تاریخ معرفی: نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶

پلت‌فرم: MRA مرسدس

امتیاز از کاربایر: ۴٫۵ از ۵

رتبهٔ ایمنی از یوروانکپ

حفاظت از بزرگسالان: ۹۵ درصد

حفاظت از کودکان: ۹۰ درصد

حفاظت از عابر پیاده: ۷۷ درصد

سیستم‌های ایمنی: ۶۲ درصد

امتیاز کلی: پنج ستاره

گارانتی: چهار سال یا ۸۰ هزار کیلومتر

نقاط مثبت: توانایی حرکت در مسیرهای ناهموار، کابین خیره‌کننده، صندوق بار بسیار بزرگ

نقاط منفی: گزینه‌های محدود پیشرانه، آپشن‌های سفارشی گران‌قیمت، هندلینگ ضعیف‌تر از نسخهٔ معمولی

 

فولکس‌واگن پاسات آلترک

تاریخ معرفی: نمایشگاه ژنو ۲۰۱۵

پلت‌فرم: MQB گروه فولکس‌واگن

امتیاز از کاربایر: ۴ از ۵

رتبهٔ ایمنی از یوروانکپ

حفاظت از بزرگسالان: ۸۵ درصد

حفاظت از کودکان: ۸۷ درصد

حفاظت از عابر پیاده: ۶۶ درصد

سیستم‌های ایمنی: ۷۶ درصد

امتیاز کلی: پنج ستاره

گارانتی: سه سال یا ۵۸ هزار کیلومتر

نقاط مثبت: سواری بسیار راحت و ساکت، چسبندگی بالا با سامانهٔ چهارچرخ محرک، توانایی بکسل فوق‌العاده

نقاط منفی: قیمت کمی بالا، لیست محدود پیشرانه‌ها، تجهیزات استاندارد نسبتاً کم

 

 

 

مقایسهٔ مشخصات فنی

 

فولکس‌واگن آلترک

مرسدس E220d آلترین

پیشرانه ۲ لیتری I4 ۲ لیتری I4
تنفس توربودیزل توربودیزل
قدرت ۱۹۰ اسب بخار ۱۹۵ اسب بخار
گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر ۴۰۰ نیوتن متر
گیربکس ۶ سرعته دوکلاچه ۹ سرعته اتوماتیک
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ
شتاب صفرتاصد ۸٫۰ ثانیه ۸٫۰ ثانیه
حداکثر سرعت ۲۲۰ کیلومتر/ساعت ۲۳۰ کیلومتر/ساعت
مصرف سوخت ۵٫۲ لیتر (ترکیبی) ۵٫۳ لیتر (ترکیبی)
تولید آلایندگی ۱۳۶ گرم/کیلومتر ۱۳۸ گرم/کیلومتر
ظرفیت باک ۶۶ لیتر ۵۰ لیتر
وزن ۱۶۳۰ کیلومتر ۱۹۲۰ کیلوگرم
طول ۴٫۷۷ متر ۴٫۹۴ متر
فاصلهٔ محوری ۲٫۷۹ متر ۲٫۹۴ متر
حجم صندوق بار ۶۴۰ لیتر ۶۷۰ لیتر
ظرفیت سرنشین ۵ نفر ۵ نفر
قیمت پایه بریتانیا ۳۵,۳۸۵ پوند ۳۶,۲۴۸ پوند
قیمت موردبررسی ۳۶,۵۹۰ پوند ۳۸,۰۰۰ پوند

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

 

صفحه 1 از 21
12345678910 بعدی 20...«