می‌پسندم!

حاشیه های صنفی آخر ترم دانشگاه سیستان و بلوچستان

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه سیسیستان و بلوچستان

در ویژه نامه پایان ترم نشریه خیمه مسائل صنفی بروز داده در هفته های اخیر بررسی شد. در ادامه این مطالب را خواهید خواند؛

برنامه امتحانی در حد لالیگا!

این روزها موردی که دامن گیر خیل عظیمی از دانشجویان شده(از ترمولک گرفته تا ترمغولک!!)، برنامه بسیار نامنظم امتحانات پایان ترم می باشد. به گونه ای که برخی دانشجویان در یک روز بیش از یک امتحان و بعضا در ساعات یکسان داشته اند و مورد داشته ایم که برنامه امتحانی یک دانشجو با هشت درس، در مدت پنج روز برنامه ریزی شده است!! که البته بهتر است کلمه «برنامه ریزی» را بکار نبریم؛ چرا که هیچ عقل سلیمی نمی تواند بپذیرد که جای دادن هشت امتحان در پنج روز، حاصل یک کار برنامه‌ریزی شده و حساب‌شده است! بدون شک مهمترین وظیفه کارشناسان و مدیران آموزشی گروه ها در طول یک ترم تحصیلی، برنامه ریزی منظم دروس ارائه شده و برنامه امتحانی آن می باشد. اما متأسفانه با شروع انتخاب‌واحد هر ترم، شاهد انواع و اقسام تداخل دروس و امتحانات هستیم؛ به گونه ای که کمتر دانشجویی می توان یافت که بدون مراجعه به کارشناس گروه مربوطه خود، بتواند انتخاب واحد یک ترم خود را انجام دهد. بنابراین جا دارد که مسئولین آموزشی دانشکده ها و آموزش کل، نظارت بیشتری بر فعالیت های کارشناسان و مدیران هر گروه داشته باشند تا از وقوع چنین مشکلاتی کاسته شود.
میگم: انصافاً برنامه‌ریزیتون در حد لالیگا هستا! اصن باید برنامه جام جهانی رو میدادن به برنامه ریزان آموزشی دانشگاه ما تا توی یه هفته کل جام رو سر هم بیارن!!

هنرنمایی دیگری از بروبچ امور دانشجویی
سرت به لاک خودت باشه؛ بچّه!!

هفته گذشته یکی از دانشجویان با مشاهده یک منظره زشت غیربهداشتی در پشت سلف سرویس، اقدام به عکسبرداری می‌کند. در این حین فردی از اهالی سلف‌سرویس سر می رسد و با یک فرافکنی عجیب، دانشجو را متهم به تخلف میکند! و ضمن وادار کردن دانشجو به حذف عکس، کارت دانشجویی وی را جهت شناسایی دانشجو ضبط می کند. روز بعد شخص معاون دانشجویی، جناب دکتر یغفوری به همراه دکتر صالحی به اتاق این دانشجوی نگونبخت رفته و ضمن متهم کردن وی به اقدام جهت تخریب دانشگاه در فضای مجازی و رسانه ها(!!)، گوشی تلفن وی را ضبط می کنند.
روز بعد نیز احضاریه کمیته انضباطی دانشگاه بدست وی می‌رسد!! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…
تاوان تخلف کارکنان سلف سرویس را دانشجویی می دهد که قصدش مطرح کردن این تخلف از سوی کارکنان سلف و جلوگیری از تکرار آن بوده است؛ و طبیعتا تا مدرکی در دست نباشد نمی‌توان ادعای خود را به اثبات رساند. اما اینکه امور دانشجویی و در رأس آن معاون دانشگاه، در عوض استقبال از این حرکت دانشجو و برخورد با پیمانکار سلف، یقه دانشجو را می‌گیرد، جای بسی تأمل دارد؛ دانشجویی که گناهش ثبت یک تخلف از بخش خصوصی فعال در دانشگاه می باشد و جزای این گناه، پرونده انضباطی برای یک دانشجوی سال اولی می باشد!
میگم: یاد اون نامه معروف دکتر معین(وزیر وقت علوم) به خاتمی – برای برخورد با دانشجویان افتادم که نوشته بود: «مسأله به لحاظ امنیتی، اطلاعاتی، سیاسی، حقوقی و قضایی مورد بررسی کامل قرار گیرد!!!» ؛ یعنی دانشجو رو  پنج ستاره کنید!

جشن فارغ التحصیلی؛ لزوم بازنگری در آن

مطابق پایان هر سال تحصیلی، امسال نیز جشن فارغ التحصیلی دانشجویان در روزهای سی و یکم اردیبهشت و اول خرداد ماه برگزار شد؛ جشنی که ظاهرا دانشگاه علاقه ای به برگزاری آن ندارد؛ و دانشجویان نیز چندان رغبتی به شرکت در آن ندارند! این موضوع در ترم جاری بسیار مشهودتر بود و متأسفانه اصلا مراسم برگزار شده در شأن دانش‌آموختگان دانشگاه نبود. أخذ هزینه نسبتا زیاد در ازای خدمات ارائه شده و عدم برنامه ریزی مناسب جهت مراسم، باعث شده است که دانشجویان علاقه چندانی به حضور در این جشن نداشته باشند و با پرداخت اندکی هزینه بیشتر، خود جشنی با کیفیت را در بیرون از دانشگاه برگزار نمایند؛ امری که باب شدن آن می تواند آسیب‌های فراوانی را در پی داشته باشد. لازم است که متولیان برگزاری این مراسم، با برگزاری جلساتی با حضور نمایندگان دانشجوها، این موضوع را آسیب شناسی کرده و راه حلی برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم در درون دانشگاه بیابند.

نشریه خیمه؛ به عنوان نشریه منتخب پاتوق نشریات دانشجویی کشور برگزیده شد

به گزارش روابط عمومی کانون کفا به نقل از خبرگزاری دانشجو، اسامی نشریات برتر پاتوق نشریات دانشجویی کشور اعلام شد که در این میان، «نشریه خیمه» به عنوان دومین نشریه برتر انتخاب شد و از طرف خبرگزاری دانشجو، مبلغ سه میلیون ریال وجه نقد به این نشریه اهدا شد. روابط عمومی کفا این موفقیت را به اعضای هیئت تحریریه نشریه خیمه و تمامی مخاطبان تبریک می گوید…
علاقه مندان می‌توانند جهت مشاهده نسخه الکترونیک نشریه خیمه، به صفحه این نشریه در پاتوق نشریات خبرگزاری دانشجو به آدرس زیر مراجعه نمایند.
www.pand.snn.ir/kheimeh

منبع: نشریه خیمه دانشگاه سیستان و بلوچستان


کانال تلگرام کانون کفا

  تاریخ انتشار:  ۲۳ خرداد ۱۳۹۳  |    تعداد بازدید:  ۲۹۰۴ بار  |    ۲ نظر


2 دیدگاه برای «حاشیه های صنفی آخر ترم دانشگاه سیستان و بلوچستان»


Fatal error: Call to undefined function twentyfifteen_comment_nav() in /home/kafausb/public_html/wp-content/themes/kafa/comments.php on line 36